Svietidlá

  • Vypínače a zásuvky

    svietidlá, svetelné zdroje, žiarovky, žiarivky, výbojky, vidlice a prívodky, spínače koncové, plavákové, tlakové a vačkové

  • Vstupné systémy pre rodinné domy

  • Predlžovačky, adaptéry a vidlice

  • Napájanie do nábytku

  • Pop-Up krabice

  • Smart domácnosť

  • Štýl a technológia

  • LIVINGLIGHT


Interiérové osvetlenie

Osvetlenie rozdeľujeme ako podľa objímky (na klasickú alebo LED žiarovku), tak podľa spôsobu použitia na: Interiérové
Interiérové svietidlá sú vyrobené z mnohých materiálov. Rovnako tak aj ich tienidlá. Drevené sú väčšinou vyrezávané, najčastejšie sa stretnete so skleneným tienidlom, robustné tienidlá zastupuje oceľ, klasiku potom tkanina s kovovou výstužou alebo plast. Lacnejším variantom sú svetlá s tienidlami z papierov. Horúcou novinkou sú svetlá s tienidlami z betónu.

Vonkajšie osvetlenie

Outdoor Pri vonkajšom osvetlení sa stretnete s odolnými materiálmi, ako sú kov, nerezová oceľ, hliník a plast. Tieto materiály musia vydržať vonkajšie podmienky, pretože nimi osvetľujeme záhrady, chodníky, cesty, vchody alebo jazierka.

LED panely

Sú moderný zdroj svetla, ktorý skvele nahradí napr. stropné osvetlenie, teda hlavné svietidlo v miestnosti. Oproti klasickému lustru je náročnejšia ich inštalácia. Aby ušetrili miesto, inštalujú sa najčastejšie ako podhľadové svietidlo (umiestnené v sadrokartóne, prípadne v stene). Niektoré typy je možné pomocou ďalšieho príslušenstva od stropu zavesiť. Výhodou LED panelov je rovnomerné a príjemné rozloženie svetla.

Vonkajšie osvetlenie

Pri vonkajšom osvetlení sa stretnete s odolnými materiálmi, ako sú kov, nerezová oceľ, hliník a plast. Tieto materiály musia vydržať vonkajšie podmienky, pretože nimi osvetľujeme záhrady, chodníky, cesty, vchody alebo jazierka.

Bodové osvetlenie

Vyrába sa v rôznych variantoch (napr. jednobodové, päťbodové alebo viacbodové). Dnes si už môžete počet svetiel, koľajnice aj spojky variabilne zložiť podľa svojich potrieb. Bodovky sú veľmi flexibilné, svetlo si nastavíte tam, kde potrebujete. Môžete ich umiestniť na strop, stenu, do podhľadov. Typ bodoviek, ktoré majú šetrný LED zdroj a nevydávajú veľké množstvo tepla, môžete zapustiť aj do sadrokartónových dosiek.